Přihlašování na zkoušky nanečisto

Na základě současného vývoje (informace aktualizována dne 27.3.2020) bylo rozhodnuto, že dochází k oficiálnímu přesunu termínů PZ nanečisto ze dne 4.dubna a 25. dubna 2020. V tuto chvíli zatím nejsou určena přesná data nových náhradních termínů, protože při všech rozhodnutích se plně podřizujeme nařízením vlády a vedení školy. Doporučujeme průběžně sledovat tyto webové stránky, kde se průběžně aktualizují informace. Kdo je již nyní přihlášen na termín 4. dubna a 25. dubna 2020, dostane na výběr zúčastnit se některého z následujících termínů (pokud bude s ohledem na vývoj situace možný), případně z nově vyhlášených dalších náhradních termínů. Tomu, kdo již zaplatil, bude platba převedena na nový termín. O další organizaci a postupu zde budete  informováni podle vývoje situace.

Děkujeme všem za pochopení a přejeme pevné nervy a hodně zdraví.

Návod k přihlášení se k přijímacím zkouškám NANEČISTO v roce 2020

Nejdříve, prosím, věnujte pozornost tomu, že variant přijímacích zkoušek je hned několik a proto, prosím, pečlivě vyberte správnou možnost, abychom předešli nedorozuměním a zmatkům. Všechny typy se budou konat ve 4 termínech: 7. března, 4. dubna – přesunuto, 25. dubna – přesunuto a 30. května 2020

Existují tyto typy přijímacích zkoušek nanečisto:

1. Přijímačky nanečisto MAT+AJ – jedná se klasickou, tedy papírovou formu přijímaček tak, jak bude vypadat ve skutečnosti při přijímacím řízení do programu Podniková ekonomika a management na Fakultě podnikohospodářské.
  2. Přijímačky nanečisto MAT + 2 jazyky elektronicky pro FMV – jedná se elektronickou formu přijímaček tak, jak bude vypadat ve skutečnosti při přijímacím řízení do programů na Fakultě mezinárodních vztahů.
  3. Přijímačky nanečisto Arts Management – jedná se klasickou, tedy papírovou formu přijímaček tak, jak bude vypadat ve skutečnosti při přijímacím řízení do programu Arts management na Fakultě podnikohospodářské.
  4. Přijímačky nanečisto MAT+AJ elektronicky pro FIS – jedná se elektronickou formu přijímaček tak, jak bude vypadat ve skutečnosti při přijímacím řízení do programů na Fakultě informatiky a statistiky.
  5. Přijímačky nanečisto čeština pro cizince – jedná se o klasickou, tedy papírovou formu vstupního testu z českého jazyka určeného pro cizince, kteří nebudou mít maturitu z českého nebo slovenského jazyka.

A nyní vlastní návod:

1. otevřete stránku https://insis.vse.cz/
  2. v druhé sekci (Přijímací řízení) vyberte první odkaz (Elektronická přihláška ke studiu na VŠE)
  3. vyberte, jak chcete do informačního systému vstoupit:
    1. jako nový uživatel (nikdy jste nepoužili informační systém VŠE)
    2. jako uživatel e-přihlášek (již máte v aktuálním období v informačním systému VŠE založenou alespoň jednu přihlášku)
    3. jako uživatel InSIS (již máte uživatelské jméno a heslo, které vás opravňuje ke vstupu do hlavní části informačního systému VŠE)

ad 3a) – jako nový uživatel

• ve výběru fakult a pracovišť vyberte Pedagogické oddělení
  • zvolte typ studia Celoživotní vzdělávání
  • vyberte požadovaný typ a termín
  • vyplňte jméno, příjmení a emailovou adresu, zvolte pohlaví, dále pak státní příslušnost a zadejte rodné číslo (V případě, že je vaše státní příslušnost Česká nebo Slovenská republika, je nutné vyplnit položku Rodné číslo, v opačném případě pak položku Datum narození. Rodné číslo se zadává bez lomítka.)
  • pokud máte jinou než českou nebo slovenskou příslušnost a přesto máte přidělené rodné číslo, tak zaškrtněte tuto možnost a rodné číslo vyplňte
  • na další stránce vyplňte veškeré vaše osobní údaje a adresy uchazeče
  • dále věnujte pozornost všem sekcím, kde svítí červený vykřičník (volba jazyka v sekci Údaje o e-přihlášce a Doplňující informace)
  • v sekci Zaplaceno se nachází platební brána, kde můžete uhradit poplatek za přijímací zkoušky nanečisto. Pokud nechcete poplatek uhradit pomocí platební karty, veškeré údaje nutné pro bankovní převod vám přijdou na emailovou adresu, kterou jste uvedli.

ad 3b) – jako uživatel e-přihlášek

• použijte vaše přihlašovací údaje do systému přihlášek

ad 3c) – jako uživatel InSIS

• použijte vaše přihlašovací údaje pro přihlášení do informačního systému
  • na další stránce vyplňte veškeré vaše osobní údaje a adresy uchazeče

Pokud se chcete rovnou přihlásit na více termínů, tak použijte volbu Založit další e-přihlášku.

Elektronická pozvánka, kde bude uvedeno, do které místnosti se máte dostavit, vám přijde po skončení přijímání přihlášek, tj. v pracovním týdnu před sobotním konáním.