Vstupní test z českého jazyka

Přijímací řízení na akademický rok 2021/2022
Termín vstupního testu z českého jazyka, pokud student nemá maturitu z českého jazyka:
7. června 2021

Vstupní test se bude konat ONLINE  a bude se skládat z porozumění čtenému textu a poslechu a krátkého skupinového pohovoru na obecná a mírně ekonomická témata (volný čas, rodina, bydlení, zaměstnání, studium, cestování, reklama, atd.)

Podrobný návod na přihlášení je k dispozici zde.

Bakalářské studium

Pro cizí státní příslušníky (vyjma uchazečů ze Slovenské republiky a uchazečů, kteří mají maturitní zkoušku z českého jazyka), kteří se ucházejí o studium na Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezinárodních vztahů, Fakultě podnikohospodářské a Fakultě informatiky a statistiky, je podmínkou přijetí do bakalářského studijního programu úspěšné absolvování vstupního testu z českého jazyka pro cizince, který ověří jejich schopnost porozumět psanému a mluvenému projevu v českém jazyce.

Navazující magisterské studium

Pro přijetí ke studiu v navazujících magisterských programech na Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezinárodních vztahů a Fakultě podnikohospodářské se vstupní test z ČJ nevyžaduje.

Pro Fakultu informatiky a statistiky platí, že pokud uchazeč absolvoval své předchozí studium alespoň v bakalářském studijním programu v jiném než českém nebo slovenském jazyce a není občanem České republiky či Slovenska, musí úspěšně složit zkoušku z českého jazyka organizovanou katedrou anglického jazyka VŠE (kaj.vse.cz), na kterou se sám přihlásí. Zkouška z českého jazyka ověří schopnost porozumět textu a mluvenému projevu v českém jazyce, podrobnosti o obsahu zkoušky a způsobu přihlášení jsou k dispozici na webu katedry anglického jazyka. Úspěšné složení vstupního testu znamená, že uchazeč dosáhne min. 60 % bodů. Uchazeči z řad současných či bývalých studentů VŠE je zkouška z českého jazyka prominuta.

Zdroj informace: Mgr. Alena Češková